TIPUL 7/16 (L29) este un tip de conector coaxial RF cu cuplare filetată. Impedanța caracteristică este de 50 ohmi. Conectorul se caracterizează prin putere mare, VSWR scăzut, atenuare redusă, intermodulație redusă și etanșeitate excelentă.
Acestea sunt utilizate în legătură cu cablurile de alimentare în transmisiuni, televiziune, sisteme de lansare la sol, monitorizarea radarului, câmpurile de comunicații cu microunde etc. Compania noastră produce multe tipuri de linii de conectare, care pot reduce costurile cablurilor.

Model:TEL-DINM.158-RFC
Descriere
Conector DIN mascul pentru cablu flexibil de 1-5/8″
| Material și placare | |
| Contact central | Alamă / Placare cu argint |
| Izolator | PTFE |
| Corp și conductor exterior | Alamă / aliaj placat cu trialiaj |
| Garnitură | Cauciuc siliconic |
| Caracteristici electrice | |
| Caracteristici Impedanță | 50 Ohm |
| Interval de frecvență | CC ~ 3 GHz |
| Rezistența la izolație | ≥10000MΩ |
| Rezistență dielectrică | 4000 V rms |
| Rezistența de contact centrală | ≤0,4mΩ |
| Rezistența de contact externă | ≤1,5 mΩ |
| Pierdere de inserție | ≤0,12dB la 3GHz |
| SWR | ≤1,15 la -3,0 GHz |
| Interval de temperatură | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Impermeabil | IP67 |
Instrucțiuni de instalare pentru cablul superflexibil N sau 7/16 sau 4310 1/2″
Structura conectorului: (Fig. 1)
A. piuliță frontală
B. piuliță spate
C. garnitură

Dimensiunile de dezizolare sunt prezentate în diagrama (Fig. 2), trebuie acordată atenție la dezizolare:
1. Suprafața terminală a conductorului interior trebuie teșită.
2. Îndepărtați impuritățile precum crusta de cupru și bavurile de pe suprafața terminală a cablului.

Asamblarea piesei de etanșare: Înșurubați piesa de etanșare de-a lungul conductorului exterior al cablului, așa cum se arată în diagramă (Fig3).

Asamblarea piuliței din spate (Fig3).

Combinați piulița din față și din spate prin înșurubare, așa cum se arată în diagramă (Fig. (5))
1. Înainte de înșurubare, aplicați un strat de vaselină pe inelul O.
2. Mențineți piulița din spate și cablul nemișcate. Înșurubați corpul carcasei principale pe corpul carcasei din spate. Înșurubați corpul carcasei principale a corpului carcasei din spate folosind o cheie fixă. Asamblarea este finalizată.
