Cuploarele direcționale cu bandă largă Telsto asigură cuplarea plată a unei căi de semnal la alta într-o singură direcție (cunoscută sub numele de directivă). Acestea constau de obicei dintr-o linie auxiliară care se cuplează electric la o linie principală. Un capăt al liniei auxiliare este echipat permanent cu o terminație potrivită. Directiva (diferența dintre cuplarea într-o direcție față de cealaltă) este de aproximativ 20 dB pentru cuploare. Cuploarele direcționale sunt utilizate ori de câte ori o parte a unui semnal trebuie separată sau două semnale trebuie combinate. Telsto oferă cuploare direcționale cu bandă îngustă și bandă wireless, cu cuplare cuprinsă între 3 dB și 50 dB sau mai mult.
| Caracteristici electrice | |
| Caracteristici Impedanță | 50 Ohm |
| Interval de frecvență | 698-2700 MHz |
| Capacitate maximă de putere | 300w |
| Izolare | ≥30 dB |
| Pierdere de inserție | ≤0,4 dB |
| SWR | ≤1,25 |
| Tipul conectorului | N-Feminin |
| Cantitatea de conectori | 3 |
| Temperatura de funcționare | -35-+75℃ |
| Aplicații | IP65 |
| Grad de cuplare, dB | 15 |
| Cuplare, dB | 15,0±1,0 |
| Greutate netă, kg | 0,37 |
| Umiditate | 0 până la 95% |
| IMD3, dBc@+43DbMX2 | ≤-150 |
| Aplicație | De interior |
Instrucțiuni de instalare pentru cablul superflexibil N sau 7/16 sau 4310 1/2″
Structura conectorului: (Fig. 1)
A. piuliță frontală
B. piuliță spate
C. garnitură

Dimensiunile de dezizolare sunt prezentate în diagrama (Fig. 2), trebuie acordată atenție la dezizolare:
1. Suprafața terminală a conductorului interior trebuie teșită.
2. Îndepărtați impuritățile precum crusta de cupru și bavurile de pe suprafața terminală a cablului.

Asamblarea piesei de etanșare: Înșurubați piesa de etanșare de-a lungul conductorului exterior al cablului, așa cum se arată în diagramă (Fig3).

Asamblarea piuliței din spate (Fig3).

Combinați piulița față și spate prin înșurubare, așa cum se arată în diagramă (Fig. (5))
1. Înainte de înșurubare, aplicați un strat de vaselină pe inelul O.
2. Mențineți piulița din spate și cablul nemișcate. Înșurubați corpul carcasei principale pe corpul carcasei din spate. Înșurubați corpul carcasei principale a corpului carcasei din spate folosind o cheie fixă. Asamblarea este finalizată.
