Seria 4.3-10 este concepută pentru a satisface nevoile de performanță în creștere ale echipamentelor de rețea mobilă, de exemplu pentru conectarea RRU la antenă. Dimensiunile mici și greutatea redusă a acestor conectori fac dreptate miniaturizării componentelor rețelei radio mobile. Trei mecanisme diferite de cuplare ale conectorilor cu șurub, cu blocare rapidă/împingere-tragere și cu șurub manual sunt compatibile cu toți conectorii jack.
| Interfață | |||
| Conform | IEC 60169-54 | ||
| Electric | |||
| Impedanță caracteristică | 50 ohmi | ||
| Interval de frecvență | DC-6GHz | ||
| SWR | SWR≤1.10(3.0G) | ||
| PIM3 | ≤-160dBc@2x20w | ||
| Tensiune de rezistență dielectrică | ≥2500V RMS, 50Hz, la nivelul mării | ||
| Rezistență de contact | Contact central ≤1.0mΩ Contact exterior ≤1.0mΩ | ||
| Rezistență dielectrică | ≥5000MΩ | ||
| Mecanic | |||
| Durabilitate | Cicluri de împerechere ≥500 cicluri | ||
| Material și placare | |||
| Material | placare | ||
| Corp | Alamă | Tri-aliaj | |
| Izolator | PTFE | - | |
| Conductor central | Bronz fosforos de staniu | Ag | |
| Garnitură | cauciuc siliconic | - | |
| Alte | Alamă | Ni | |
| Mediu | |||
| Interval de temperatură | -40℃~+85℃ | ||
| Conformitate cu Rosh | Conformitate deplină cu ROHS | ||
1. Aceste caracteristici sunt tipice, dar este posibil să nu se aplice tuturor conectorilor.
2. OEM și ODM sunt disponibile.
| Conector mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF flexibil de 1/2" | TEL-4310M/F.12-RFC |
| Conector mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF super flexibil de 1/2" | TEL-4310M/F.12S-RFC |
| Conector unghiular mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF flexibil de 1/2" | TEL-4310M/FA.12-RFC |
| Conector unghiular mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF super flexibil de 1/2" | TEL-4310M/FA.12S-RFC |
| Conector mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF super flexibil de 3/8" | TEL-4310M/F.38S-RFC |
| 4,1-9,5 conector mini DIN tată pentru cablu superflex de 3/8". | TEL-4195-3/8S-RFC |
| Conector mascul/femelă 4.3-10 pentru cablu RF flexibil de 7/8" | TEL-4310M/F.78-RFC |
| Conector mascul 4.3-10 pentru cablu superflexibil de 1/4" | TEL-4310M.14S-RFC |
| Conector mascul 4.3-10 pentru cablu LMR400 | TEL-4310M.LMR400-RFC |

Model:TEL-4310MA.12-RFC
Descriere:
Conector unghiular mascul 4.3-10 pentru cablu flexibil de 1/2″
| Material și placare | |
| Contact central | Alamă / Placare cu argint |
| Izolator | PTFE |
| Corp și conductor exterior | Alamă / aliaj placat cu trialiaj |
| Garnitură | Cauciuc siliconic |
| Caracteristici electrice | |
| Caracteristici Impedanță | 50 Ohm |
| Interval de frecvență | CC ~ 3 GHz |
| Rezistența la izolație | ≥5000MΩ |
| Rezistență dielectrică | ≥2500 V rms |
| Rezistența de contact centrală | ≤1,0 mΩ |
| Rezistența de contact externă | ≤1,0 mΩ |
| Pierdere de inserție | ≤0,1dB la 3GHz |
| SWR | ≤1.1@-3.0GHz |
| Interval de temperatură | -40~85℃ |
| PIM dBc (2×20W) | ≤-160 dBc (2×20W) |
| Impermeabil | IP67 |
Shanghai Qikun Communication Technology Co., Ltd. pune clientul pe primul loc și serviciile pe primul loc ca cultură corporativă, aderă la filosofia de afaceri de integritate, profesionalism, inovație și cooperare și se angajează să ofere clienților servicii de tehnologie a comunicațiilor de înaltă calitate, eficiente și cu valoare adăugată. Iată câteva avantaje ale companiei noastre:
Ne concentrăm pe experiența clienților și îmbunătățim constant calitatea serviciilor. Luăm nevoile clienților ca punct de plecare, oferim soluții personalizate pentru clienți printr-o comunicare și o cooperare eficiente și controlăm cu strictețe calitatea serviciilor pentru a asigura satisfacția maximă a clienților.
Avem o echipă de înaltă calitate, o forță tehnică puternică, o bogată experiență practică și un spirit inovator. Aderând la conceptul de „realizare profesională în viitor”, continuăm să învățăm și să extindem domeniul tehnic și să oferim clienților cele mai noi, mai bune și mai profesionale servicii.
Instrucțiuni de instalare pentru cablul superflexibil N sau 7/16 sau 4310 1/2″
Structura conectorului: (Fig. 1)
A. piuliță frontală
B. piuliță spate
C. garnitură

Dimensiunile de dezizolare sunt prezentate în diagrama (Fig. 2), trebuie acordată atenție la dezizolare:
1. Suprafața terminală a conductorului interior trebuie teșită.
2. Îndepărtați impuritățile precum crusta de cupru și bavurile de pe suprafața terminală a cablului.

Asamblarea piesei de etanșare: Înșurubați piesa de etanșare de-a lungul conductorului exterior al cablului, așa cum se arată în diagramă (Fig3).

Asamblarea piuliței din spate (Fig3).

Combinați piulița din față și din spate prin înșurubare, așa cum se arată în diagramă (Fig. (5))
1. Înainte de înșurubare, aplicați un strat de vaselină pe inelul O.
2. Mențineți piulița din spate și cablul nemișcate. Înșurubați corpul carcasei principale pe corpul carcasei din spate. Înșurubați corpul carcasei principale a corpului carcasei din spate folosind o cheie fixă. Asamblarea este finalizată.
